سال هزار و چهارصد

تبلیغات انتخابات 98 را به ما بسپارید

همه چیز در مورد ارتقای لپ تاپ با حافظه اس اس دی

در دنیای تکنولوژی امروزه شاهد پیشرفت بسیار سریع در زمینه کامپیوترها هستیم. کامپیوتر ها لحظه به لحظه با قطعات سریعتر و قدرتمند تر از قبل به بازار عرضه می شوند، اما یک قطعه هنوز با تکنولوژی قدیمی تولید می شود و بلای جان لپ تاپ و کامپیوتر ها شده!!!

ارتقای لپ تاپ با حافظه اس اس دی

قطعه دردسر ساز : هارد HDD

این قطعه دردسر ساز هارد فیزیکی یا HDD هست که در طی این سالها هیچ تغییری نداشته و همچنان در سیستم ها استفاده می شود. البته قیمت ارزان آن شاید مهمترین دلیلی باشد که هنوز تولید می شود تا قیمت تمام شده لپ تاپ پایین بیایید و در حال حاضر بیشتر در لپ تاپ های حرفه ای مثل لپ تاپ گیمینگ شاهد حافظه های جدیدتری موسوم به اس اس دی هستیم که سرعت فوق العاده ای دارند.

اما یک خبر خوب برایتان داریم. لازم نیست برای داشتن یک لپ تاپ سریع و قدرتمند سراغ لپ تاپ های گران قیمت بروید.ارتقای لپ تاپ با حافظه اس اس دی به صرفه تر است. راه حل خیلی بهتری براتون داریم.
پس ادامه مقاله رو با هم بخونیم.

جواهری به نام SSD 💎

هارد های فیزیکی از تکنولوژی دیسک گردان استفاده می کنند که سرعت پایین و آسیب پذیری بالایی در برابر ضربه دارند، اما حافظه های اس اس دی با تکنولوژی کاملا متفاوت خورد محدودیت های سرعت چرخش هارد را ندارند و همچنین از آسیب های ناشی از ضربه در امان هستند. بد نیست بدانید حافظه اس اس دی نسبت به هارد فیزیکی 5 برابر سریعتر می باشد و حال می توانید تصور کنید این تکنولوژی چه تاثیر فوق العاده ای در لپ تاپ شما دارد.

ارتقای لپ تاپ با حافظه اس اس دی

اما برای اینکه حافظه اس اس دی متناسب با نیاز خود را تهیه کنید دو تا نکته هست که با هم مرور میکنیم:🤔

1-یه نگاه به مشخصات لپ تاپ یا کامپیوتر خود بندازید:

حافظه داخلی با رابطی به نام ساتا یا SATA به مادربورد متصل می شود. در حال حاضر سریعترین نوع آن ساتا 3 می باشد. اگر مادر بورد شما ساتا پایین تر را ساپورت کند شما از تمام قابلیت های حافظه اس اس دی نمی توانید استفاده کنید ولی کماکان با استفاده از اس اس دی تفاوت بسیار چشمگیری رو نسبت به هارد فیزیکی تجربه خواهید کرد.

2-چه استفاده ای از لپ تاپ یا کامپیوتر خود می کنید؟

حافظه های اس اس دی نوع های مختلفی دارند که از لحاظ سرعت و عملکرد متفاوت هستند. اگر استفاده عادی و روزمره دارید پیشنهاد میکنم از مدل پایه و عادی اس اس دی ها استفاده کنید. ولی اگر استفاده های حرفه ای مثل گیم یا رندرینگ دارید از اس اس دی های خاصی باید استفاده کنید تا سرعت بهتری رو تجربه کنید.

برای انتخاب اس اس دی متناسب با نیاز خودتون با ما تماس بگیرید. منتظر شنیدن صدای شما هستیم.

sal 1400
سال هزار و چهارصد

تیم تخصصی 1400 فعالیت در زمینه ها گوناگون تبلیغاتی تبلیغات تخصصی انتخابات ایجاد موشن گرافیک ها تبلیغاتی مشاوره تخصصی انتخابات برند سازی شخصی

ساعت تماس با ما از ساعت 9:30 الی 18

آدرس دفتر هفت تیر
آدرس: تهران، میدان هفت تیر، خیابان موسوی، پلاک 70، واحد 3
خروج
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.

سبد خرید

خروج
سایدبار کلید اسکرول خودکار به بالا