همه چیز در مورد ارتقای لپ تاپ با حافظه اس اس دی

در دنیای تکنولوژی امروزه شاهد پیشرفت بسیار سریع در زمینه کامپیوترها هستیم. کامپیوتر ها لحظه به لحظه با قطعات سریعتر و قدرتمند تر از قبل به بازار عرضه می شوند، اما یک قطعه هنوز با تکنولوژی قدیمی تولید می شود و بلای جان لپ تاپ و کامپیوتر ها شده!!!

قطعه دردسر ساز : هارد HDD

این قطعه دردسر ساز هارد فیزیکی یا HDD هست که در طی این سالها هیچ تغییری نداشته و همچنان در سیستم ها استفاده می شود. البته قیمت ارزان آن شاید مهمترین دلیلی باشد که هنوز تولید می شود تا قیمت تمام شده لپ تاپ پایین بیایید و در حال حاضر بیشتر در لپ تاپ های حرفه ای مثل لپ تاپ گیمینگ شاهد حافظه های جدیدتری موسوم به اس اس دی هستیم که سرعت فوق العاده ای دارند.

اما یک خبر خوب برایتان داریم. لازم نیست برای داشتن یک لپ تاپ سریع و قدرتمند سراغ لپ تاپ های گران قیمت بروید.ارتقای لپ تاپ با حافظه اس اس دی به صرفه تر است. راه حل خیلی بهتری براتون داریم.
پس ادامه مقاله رو با هم بخونیم.

جهت مشاوره و ارتباط از طریق واتساپ روی گزینه زیر کلیک کنید

جواهری به نام SSD

هارد های فیزیکی از تکنولوژی دیسک گردان استفاده می کنند که سرعت پایین و آسیب پذیری بالایی در برابر ضربه دارند، اما حافظه های اس اس دی با تکنولوژی کاملا متفاوت خورد محدودیت های سرعت چرخش هارد را ندارند و همچنین از آسیب های ناشی از ضربه در امان هستند. بد نیست بدانید حافظه اس اس دی نسبت به هارد فیزیکی 5 برابر سریعتر می باشد و حال می توانید تصور کنید این تکنولوژی چه تاثیر فوق العاده ای در لپ تاپ شما دارد.

اس اس دی در برابر اچ دی دی

اس اس دی مناسب کدام است؟

اما برای اینکه حافظه SSD متناسب با نیاز خود را تهیه کنید دو تا نکته هست که با هم مرور میکنیم:

مشخصات لپ تاپ یا کامپیوتر

حافظه داخلی با رابطی به نام ساتا یا SATA به مادربورد متصل می شود. در حال حاضر سریعترین نوع آن ساتا 3 می باشد. اگر مادر بورد شما ساتا پایین تر را ساپورت کند شما از تمام قابلیت های حافظه اس اس دی نمی توانید استفاده کنید ولی کماکان با استفاده از اس اس دی تفاوت بسیار چشمگیری رو نسبت به هارد فیزیکی تجربه خواهید کرد.

کاربری لپ تاپ یا کامپیوتر

حافظه های اس اس دی نوع های مختلفی دارند که از لحاظ سرعت و عملکرد متفاوت هستند. اگر استفاده عادی و روزمره دارید پیشنهاد میکنم از مدل پایه و عادی SSD ها استفاده کنید. ولی اگر استفاده های حرفه ای مثل گیم یا رندرینگ دارید از اس اس دی های خاصی باید استفاده کنید تا سرعت بهتری رو تجربه کنید.

برای انتخاب اس اس دی متناسب با نیاز خودتون با ما تماس بگیرید. منتظر شنیدن صدای شما هستیم.

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
امتیازات نظرات 0 (0 امتیاز)

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت

نحوه ارتباط*

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت

نحوه ارتباط*