ارتقاء

باید و نبایدهای ارتقا رم کامپیوتر و لپ تاپ

باید و نبایدهای ارتقا رم کامپیوتر و لپ تاپ

یکی از رایج ترین موارد در ارتقا لپتاپ و کامپیوتر افزایش رم می باشد. هزینه نسبتا کم و سهولت ارتقا فیزیکی رم موجب شده است تا هر روزه افراد متعددی به فکر تعویض و ارتقا رم کامپیوتر و لپ تاپ خود باشند. اما تنوع بالای رم ها موجب سردرگمی می شود و دانستن  نحوه اصولی ارتقا رم می تواند ما را در انتخاب مناسب ترین رم کمک زیادی بکند. علاوه بر این ترکیب رم ها در یک کامپیوتر یا  لپ تاپ از اهمیت زیادی برخوردار است و عدم رعایت اصول موجب می شود رم و در نتیجه کامپیوتر و لپ تاپ ما بازدهی مناسبی نداشته باشد و هزینه های اضافه رو متحمل بشویم. اما خبر خوش اینکه با دانستن چند نکته به راحتی می توانید مناسب ترین رم رو برای لپ تاپ خود تهیه کنید. کافیست تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

مراحل ارتقا رم

  • مدل مناسب با رم لپ تاپ خود را در سایت سازنده لپ تاپ جستجو کنید.
  • حداکثر رم قابل پشتیبانی توسط لپ تاپ را در سایت سازنده جستجو کنید.
  • حال نوبت ترکیب بندی مناسب رم ها هست که مهمترین بخش این فرایند هست و در این مقاله می خواهیم با هم این مبحث شیرین رو بررسی کنیم.
ارتقا رم

برای کسب مشاوره از طریق واتساپ روی گزینه زیر کلیک کنید

[njwa_button id=”15592″]

ترکیب بندی رم ها حالتهای مختلف دارد که حالت های مختلف و نتیجه آن رو در زیر می خوانید:

1- نسل رم

رم ها نس های مختلفی دارند که با کدهای DDR2 یا DDR3 یا DDR4 شناخته می شوند و حتما می بایست رم ها از یک نسل یکسان انتخاب شوند.

2-ظرفیت رم

ترکیب دو رم با ظرفیت مختلف مشکلی ایجاد نمیکند به شرطی که مشخصات هر دو رم کاما یکسان باشند. گرچه بهترین گزینه ترکیب دو رم با ظرفیت برابر می باشد.

3- برند رم

در عمل اگر دو رم با مشخصات یکسان ولی برند متفاوت را با هم ترکیب کنید مشکلی ایجاد نمی کند ولی آنچه روی کاغذ اتفاق می افتد با آنچه در عمل اتفاق می افتد متفاوت است. تولید کننده های مختلفی هستند که رم های با مشخصات مورد نظر دستگاه ها را تولید می کنند اما این موضوع به این مفهوم نیست که دو رم با مشخصات یکسان و برند مختلف عملکرد کاملا مشابهی دارند؛ بنا براین بسته به موارد ممکن است شما با بلو اسکرین مواجه شوید و به این خاطر پیشنهاد ما استفاده از دو رم یکسان و برند مشابه می باشد.

4- سرعت، تاخیر و ولتاژ رم

اگر شما دو نوع رم با سرعت متفاوت را در دستگاه خود نصب کنید نتیجه به این صورت می باشد که هر دو رم با سرعت  رم پایینتر عمل خواهند کرد. بطور مثال اگر یک رم با فرکانس 1333 و یک رم با فرکانس 1600 ترکیب شوند سیستم شما در اصل با فرکانس 1333 کار خواهد کرد.

در مورد تاخیر هم داستان مشابه سرعت رم می باشد. و دستگاه در اسلات رم با زمان تاخیر معادل کند ترین رم عمل خواهد کرد.

در مورد دو رم با ولتاژ متفاوت به این صورت خواهد بود که دستگاه در بخش رم ها با ولتاژ رم بالاتر عمل خواهد کرد. به طور مثال اگر دو رم با ولتاژهای 1.5 و 1.35 رو با هم ترکیب کنید دستگاه شما در اسلات رم با ولتاژ 1.5 عمل خواهد کرد.

امیدواریم جواب سوالاتتون رو گرفته باشید. در صورت هر گونه مشکل در ارتقاء رم با کمال میل آماده ی مشاوره به شما عزیزان هستیم.

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
امتیازات نظرات 0 (0 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال ارسال

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت

نحوه ارتباط*
این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

جستجو کردن
تماس باما

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نحوه ارتباط*
این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت

نحوه ارتباط*