جشن تعیین جنسیت

جشن تعیین جنسیت یکی از هیجانی‌ترین جشن هاست که این روزها والدین اقدام به برگزاری آن می‌کنند. برگزاری جشن تعیین جنسیت نیازمند رعایت برخی نکات و همچنین پیاده سازی برخی ایده ها است که در این مقاله بطور کامل به معرفی ایده‌های متفاوت برای جشن تعیین جنسیت می‌پردازیم.

 

جشن تعیین جنسیت چیست؟

اما جشن تعیین جنسیت چیست؟ در یک تعریف کوتاه و ساده، این جشن برای تعیین جنسیت جنین در دوران بارداری است که معمولا با حضور دوستان، اقوام و آشنایان برگزار می‌گردد. این روزها جشن های زیادی از جمله برگزاری جشن تولد، سالگرد ازدواج، سالگرد دوستی، جشن دندونی برای کودک و… انجام می‌شود و علت برگزاری این جشن‌ها به شاد و بانشاط بودن این مراسم‌ها و ثبت خاطرات زیبا و فراموش نشدنی ختم می‌شود.

 

جشن تعیین جنسیت

 

جشن تعیین جنسیت چگونه برگزار می‌شود؟

نوع برگزاری این جشن کمی با سایر جشن‌ها متفاوت است و برگزاری این مراسم را می‌توان به چندین روش انجام داد. بدین صورت که شما می‌توانید قبل از آنکه خودتان متوجه جنسیت فرزندان شوید، از شخصی دیگر بخواهید تا با هماهنگی های لازم، از جنسیت فرزندتان مطلع شود. راه دیگر، سپردن این کار به گروه تشریفات تولد است که شما عزیزان می‌توانید صفر تا صد اجرای مراسم جشن تعیین جنسیت را به گروه ساپتک بسپارید.

 

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید.

 

+ راه دیگر برای اجرای این جشن، مطلع بودن والدین است و در این موارد، معمولا میهمانان از جنسیت بچه اطلاعی ندارند و از همین جهت بی صبرانه منتظر تعیین شدن جنسیت بچه هستند.

+ راه سوم در نحوه برگزاری این مراسم، مطلع نودن پدر یا مادرِ فرزند می‌باشد و در این روش نیز ممکن است میهمانان و پدر یا مادر، از جنسیت بچه مطلع باشند و به نوعی پدر یا مادر را سورپرایز کنند.

و راه چهارم مطلع بودن میهمانان از جنسیت جنین می‌باشد و هدف از برگزاری مراسم تعیین جنسیت، غافلگیر کردن والدین فرزند می‌باشد.

انتخاب هر یک از روش‌های بالا کاملا به سلیقه شما بستگی دارد اما چیزی که مشخص است، جذابیت این مراسم و نحوه برگزاری آن به بهترین شکل ممکن است که باید تمام نکات رعایت شود.

تشریفات ساپتک؛ برگزار کننده انواع مراسم و جشن‌ها

جشن تعیین جنسیت ایرانی

اینکه امروزه مراسمات و جشن‌ها بصورت مدرن و لاکچری و با توجه به امکانات امروزی برگزار می‌شوند طبیعی است؛ اما سلیقه عده‌ای ممکن است طور دیگری باشد. در جشن تعیین جنسیت ایرانی، تا جایی که ممکن است باید با توجه به آداب و رسوم، فرهنگ و برخی شیوه‌های سنتی به جذاب‌تر کردن مراسم کمک کرد. مثلا برای جشن تعیین جنسیت ایرانی می‌توانید از این ایده‌ها استفاده کنید:

  1. از تم تولد سنتی استفاده کنید. به عنوان مثال از میهمانان بخواهید که لباس‌های سنتی بپوشند.
  2. در حین مراسم، از پخش آهنگ‌های سنتی و قدیمی استفاده کنید.
  3. از تم های قدیمی مثل استفاده از ریسه تزئینی دهه 60 می‌توانید برای مراسم استفاده کنید تا جلوه نوستالژی و ایرانیزه بگیرد.

البته دقت داشته باشید که در جشن تعیین جنسیت ایرانی می‌توانید از تم‌های رنگی که در اکثر این جشن‌ها استفاده می‌شود استفاده کنید. مثلا از تم‌های رنگی آبی برای جنسیت پسر و از رنگ صورتی برای جنسیت دختر استفاده می‌شود. به یاد داشته باشید که در جشن به سبک ایرانی، عموما تعداد میهمانان به نسبت سایر سبک‌ها بیشتر است 🙂

 

جشن تعیین جنسیت ساده

عده‌ای جشن تعیین جنسیت ساده و کم هزینه را به جشنی شلوغ و به اصطلاح پر زرق و برق ترجیح می‌دهند. در جشن تعیین جنسیت ساده معمولا از وسایل ساده ولی شیک استفاده می‌شود و چندان از تم تولد شلوغ استفاده نمی‌شود. به عنوان مثال یکی از ایده‌هایی که می‌توانید اجرا کنید، ارسال کارت دعوت به میهمانان است. شما می‌توانید با تهیه دو کارت دعوت با رنگ آبی یا صورتی داخل پاکت، میهمانان را هیجان زده کنید و ذهن آنها را درگیر کنید که جنسیت جنین دختر یا پسر است.

در جشن تعیین جنسیت ساده از چه چیزهایی می‌توان استفاده کرد؟

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، عده‌ای زیبایی را در سادگی می‌بینند و به همین دلیل ترجیح می‌دهند تا از جشن تعیین جنسیت ساده ولی شیک استفاده کنند.

بطور کلی در جشن تعیین جنسیت ساده، می‌توانید موارد زیر را در مراسم خود رعایت کنید:

  • کیک تولد را با ترکیب دو رنگ آبی و صورتی (یا 2 رنگ دیگر که تضاد یکدیگر هستند را انتخاب کنید) دیزاین و یا تهیه کنید. رنگ آبی نماد جنسیت پسر و رنگ صورتی نماد جنسیت دختر خواهد بود.
  • از میهمانان بخواهید با لباس‌هایی با مدل ساده (مشکی یا سفید) به مراسم جشن تعیین جنسیت بیایند و در انتخاب تم لباس سخت‌گیرانه تصمیم نگیرند!
  • از آهنگ‌های ترجیحا نوستالژی و ساده نیز می‌توانید در جشن تعیین جنسیت ساده استفاده کنید. البته از آهنگ‌های نوستالژی می‌توانید در جشن تعیین جنسیت ایرانی که بالاتر توضیح دادیم نیز استفاده کنید. اما در کل پیشنهاد ما این است که از آهنگ‌های امروزی و به اصطلاح موزیک‌های پاپ استفاده کنید.

جشن تعیین جنسیت لاکچری

در جشن تعیین جنسیت لاکچری داستان کمی متفاوت است! ممکن است که شما جشن‌های تجملاتی، لاکچری و مدرن را به جشن تعیین جنسیت ساده ترجیح دهید. در جشن تعیین جنسیت لاکچری طبیعتا شما باید از تم‌های رنگی باکلاس‌تر، شاد تر و یا به اصطلاح پرر زرق و برق‌تر استفاده کنید. یا به عنوان مثال منوی غذایی شما برای میهمانان باید ترجیحا از غذاهای رنگارنگ و متنوع مثل انواع فینگر فود تشکیل شده باشد. اینها نکات ریزی هستند که در جشن تعیین جنسیت لاکچری می‌تواند تأثیرگذار باشد.

یا به عنوان مثال، باید برای این جشن، تم رنگی یا نوع پوشش خاصی را برای لباس میهمانان تعیین کرده باشید. مثلا از میهمانان بخواهید تا با لباس‌هایی که ترکیب رنگی قرمز و مشکی دارند را بپوشند.

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
امتیازات نظرات 0 (0 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال ارسال

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت

نحوه ارتباط*

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت

نحوه ارتباط*