ارتقاء لپ تاپ در ساپتک 1400

در ساپتک 1400 شما می توانید با هزینه ای اندک لپ تاپ قدیمی خود را حرفه ای تر از بسیاری از لپ تاپ های جدید و گران قیمت کنید.

جهت مشاوره از طریق واتساپ روی گزینه زیر کلیک کنید.

ویژگی های این مجموعه

کارشناسان مجرب

قیمت مناسب

ضمانت قطعات

نظرات مشتریانی که ارتقاء لپ تاپ خود را در ساپتک 1400 انجام دادند

چرا لب تاپ من کند است و هنگ می کند؟

چرا لپ تاپ من کند است؟

حتما برای شما پیش آمده است که حین کار لپتاپ کند شده باشد و یا هنگ کند و قطعا تجربه خوشایندی نیست چرا که موجب اتلاف وقت و بر هم زدن آرمش و اعصاب مبارک می شود. اما برای پیش گیری و یا درمان این مساله چکار باید کرد؟ آیا باید به فکر خرید لپتاپ جدید باشیم و یا همین لپتاپ قابلیت ارتقا  و رفع مشکل را دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید ببینیم دلیل های شایع کندی لپتاپ چیست و چگونه می توان آنها را رفع کرد.

تمامی مشکلات مربوط به کندی لپتاپ در دو بخش نرم افزار و سخت افزار خلاصه می شوند. مشکلات نرم افزاری می تواند ناشی از ویروسی شدن سیستم و یا نصب برنامه های مخرب و غیره باشد. مشکلات سخت افزاری ممکن است از عدم سرویس به موقع دستگاه و یا ضعف سخت افزاری باشد که هر دو این موارد با ارتقا قابل حل می باشند.

ارتقاء لپ تاپ به چه معناست؟

وقتی سیستم شما کند می شود به این معنی است که لپ تاپ شما توانایی لازم برای اجرای برنامه های مورد نظر را ندارد. اما مشکل از جایی حاد تر می شود که لپ تاپ شما حتی از عهده اجرای ساده ترین برنامه ها هم برنمی آید. با یک بررسی ساده می توان این مشکل را ریشه یابی کرد و نسبت به حل آن اقدام کرد. هر بخش از لپتاپ که ضعف داشته باشد با تقویت و تعویض آن با سخت افزار قدرتمند تر تقویت شده و مشکل کندی لپ تاپ حل خواهد شد. البته تمامی این موارد باید به طور اصولی و بر طبق دستور العمل سازنده لپتاپ انجام شود.

اما گاهی پیش می اید که لپ تاپ شما سخت افزار مناسبی دارد ولی کماکان ضعیف و کند می باشد و اینجا باید نرم افزار و ویندوز مورد بررسی قرار بگیرد. حتی در مواردی تنظیمات بایوس لپ تاپ باید بررسی شود که البته امری تخصصی هست و تنظیمات نادرست حتی ممکن است منجر به از کار افتادن دستگاه شما بشود.

بنابراین ارتقا لپتاپ شامل اصلاح مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری جهت افزایش قدرت و سرعت دستگاه می باشد .

چرا لپتاپ را ارتقا بدهیم؟

کلیدی ترین مساله همیشه  بودجه می باشد. در هر تصمیمی ما به دنبال کسب بهترین بازدهی با حداقل بودجه ممکن هستیم. ارتقا لپتاپ عموما نتیجه بسیار قابل توجهی را با صرف مبلغ ناچیز به شما خواهد داد و این مهمترین دلیل ارتقا لپ تاپ می باشد.

نکته جالب توجه این است که لزوما جدیدتر بودن یک لپتاپ به معنی برتری آن نمی باشد. در سالهای اخیر به دلیل کاهش چشمگیر قدرت خرید مردم لپ تاپ های جدید با حداقل مشخصات وارد بازار شده اند تا قابل عرضه در بازار با قیمت پایین باشند و به همین علت در بازه قیمت پایین عموما لپتاپ ها به پردازنده های ضعیف Celeron و یا  Pentium مجهز شده اند که تقریبا جز برای امور ساده وبگردی و تایپ به هیچ کار دیگری نخواهند آمد. در حالی که به طور مثال شما ممکن است لپ تاپ مدل 2015  داشته باشید که پردازنده i5 داشته و به مراتب قدرت بسیار بالاتری از این مدل های ارزان قیمت 2022  دارد و طبیعتا لپ تاپ شما با یک ارتقا ساده چند برابر از این مدلها سریعتر و قوی تر خواهد بود.

هزینه ارتقاء لپ تاپ چقدر است؟

هزینه ارتقا لپتاپ به مواردی چون مشخصات لپتاپ ،سال تولید و کارایی مورد نظر شما بستگی دارد. برای مثال اگر شما از لپ تاپ استفاده گرافیکی دارید بایستی 16 گیگ رم داشته باشید ولی برای استفاده های عادی 8 گیگ و حتی 4 گیگ رم کافی است. همچنین بسته به مدل دستگاه شما ممکن است نوع رم ها DDR4  و یا DDR3 باشد که قیمت این دو متفاوت می باشد. همچنین با توجه به فضای مورد نظر شما جهت ذخیره فایل ها ممکن است به 250 گیگ و یا 1 ترا هارد نیاز داشته باشید که طبیعتا قیمت آنها اختلاف قابل توجهی دارد. بنابراین جهت برآورد هزینه ارتقا لپ تاپ با کارشناسان ما تماس بگیرید تا از خدمات مشاوره رایگان آنها بهره مند شوید.

همه لپتاپ ها قابل ارتقا هستند؟

جواب بله است. اما قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم باید ببینیم چه نرم افزارهایی را استفاده میکنیم و آیا لپتاپ ما همه مشخصات لازم برای اجرای این نرم افزارها را دارد یا خیر؟

بطور مثال اگر لپتاپ شما کارت گرافیک بالایی نداشته باشد نمی توان انتظار داشت با ارتقا هارد و رم بتوان نرم افزار سنگینی چون پریمیر را در آن براحتی اجرا کرد. ولی اگر لپ تاپ شما گرافیک بالایی دارد و رم کافی ندارد با ارتقا رم به 8 یا 16 گیگ به راحتی می توانید نرم افزارهای گرافیکی را در لپ تاپ خود اجرا کنید.

همچنین اگر مدل لپتاپ خیلی پایین باشد حتی ارتقا هم کمک زیادی به شما نخواهد کرد. به طور مثال لپتاپ های با مدل پایینتر از 2006  عموما قابلیت ارتقا خیلی کمی دارند. پس قبل از اینکه دست به جیب شوید و هزینه کنید با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

کدام برند ها قابل ارتقا هستند؟

همه برند ها قابل ارتقا هستند اما بسته به مدل و نوع قابلیت ارتقا آنها متفاوت است.

ارتقاء لب تاپ ایسوز (ASUS)

لپ تاپ های ایسوز در بخش رم و هارد قابل ارتقا هستند و کارت گرافیک و پردازنده و سی پی یو آنها قابل ارتقا نمی باشد.

ارتقاء لب تاپ لنوو (LENOVO)

لپ تاپ های لنوو عمدتا در بخش رم و هارد قابل ارتقا هستند. اما در مدل های حرفه ای و تخصصی قابلیت ارتقا سی پی یو هم وجود دارد.

ارتقاء لب تاپ ایسر (ACER)

لپتاپ های ایسر هم همانند لپ تاپ های ایسوز در بخش رم و هارد قابل ارتقا هستند و کارت گرافیک و پردازنده و سی پی یو آنها قابل ارتقا نمی باشد.

ارتقاء لب تاب دل (DELL)

لبتاب های دل هم مانند لب تاب های اچ پی عمدتا در بخش رم و هارد قابل ارتقا هستند. اما در مدل های حرفه ای و تخصصی قابلیت ارتقا سی پی یو هم وجود دارد و حتی در بعضی مدل ها مانند precision  شما قادر به ارتقا کارت گرافیک آن خواهید بود.

ارتقاء لب تاب اچ پی (HP)

لپ تاپ های اچ پی عمدتا در بخش رم و هارد قابل ارتقا هستند. اما در مدل های حرفه ای و تخصصی قابلیت ارتقا سی پی یو هم وجود دارد و حتی در بعضی مدل ها مانند hp zbook  شما قادر به ارتقا کارت گرافیک آن خواهید بود.

ارتقاء لب تاب چقدر در افزایش عملکرد آن موثر است؟

اگر ارتقا لب تاب به درستی و به صورت هدفمند و اصولی صورت بگیرد تاثیر بسیار زیادی در افزایش سرعت آن خواهد داشت. مواردی چون انتخاب رم و هارد و اس اس دی مناسب با دستگاه و کارایی شما در افزایش بازدهی نقش تعیین کننده ای دارد. بدیهی است که برای کاربری که پروژه های گرافیکی انجام می دهد نصب اس اس دی 120 گیگ مناسب و موثر نخواهد بود چرا که فضای کافی برای پروژه ها و نرم افزار ها نخواهد داشت. و یا استفاده از اس اس دی های متوسط برای پروژه های سنگین مهندسی موجب می شود که بازدهی مورد نظر را به دست نیاورید. بنابراین تنها با ارتقا اصولی لپ تاپ است که  می توانید عملکرد و بازده خوبی را از لب تاب خود انتظار داشته باشید.

همچنین استفاده از نسخه های ارجینال ویندوز و نرم افزارها هم نکته مهمی ست که نباید از قلم بیافتد.

کارشناسان ما آماده ارایه مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند. برای رفع مشکلات و ارتقا لپتاپ خود با ما در تماس باشید.

مقایسه لپتاپ قدیمی ارتقاء یافته با لپ تاپ نو

لپ تاپ های مورد مقایسه ما دو مدل زیر هستند:

لپتاپ جدید لنوو v145 81MT0034IH B
  • سی پی یو : A6 9225
  • رم : 8 گیگ
  • حافظه داخلی  : HDD
  • قیمت : 9 میلیون تومن
لپتاپ قدیمی اچ پی EliteBook 8450p
  • سی پی یو : i5 M520
  • رم : 4 گیگ
  • حافظه داخلی : HDD
  • لپ تاپ دست دوم

با مقایسه سی پی یو ها از طریق Benchmark با کمال تجب خواهید دید که سی پی یو لپ تاپ قدیمی نه تنها ضعیفتر نیست بلکه از سی پی یو لپتاپ جدید قوی تر می باشد. عدد بنچمارک لپتاپ قدیمی 1681 و عدد بنچمارک لپتاپ جدید 1323 می باشد!!!

با مقایسه رم میبینیم که لپتاپ جدید برتری دارد که این کمبود رم لپ تاپ قدیمی براحتی با خرید رم 4 گیگ قابل حل می بشد. ناگفته نماند که رم لپتاپ جدید DDR4  هست و لپ تاپ قدیمی از رم DDR3 بهره می برد. اما تفاوت آنها محسوس نمی باشد.

اما در بخش هارد میبینیم که لبتاب جدید دقیقا همان هارد قدیمی ای را دارد که در لپ تاپ قدیمی مورد مقایسه استفاده می شود. با تعویض هارد با نوع جدید SSD  اکنون لب تاب قدیمی شما یک سروگردن بالاتر از لپ تاپ جدید 9 میلیون تومنی قرار دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 15 میانگین: 4.7]
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.