سال هزار و چهارصد

تبلیغات انتخابات 98 را به ما بسپارید

همه چیز درباره ارتقای رم لپ تاپ و کامپیوتر

هر بخشی از لپ تاپ شما وظیفه ای رو بر عهده دارد که نقص آن عملکرد دستگاه رو مختل می سازد. رم از هم از بخش های مهم لپ تاپ شما هست که با انتخاب رم مناسب با لپ تاپ خود می توانید از عملکرد دستگاه لذت ببرید.

رم

3 مشخصه رم

رم ها سه مشخصه کلی دارند:

  • ظرفیت
  • فرکانس
  • نوع رم

با توجه به این مشخصه ها و انتخاب رم مناسب میتوانید نهایت لذت استفاده از دستگاه خود را ببرید.

ظرفیت رم از 1 گیگ شروع می شود و حتی به بالاتر از 32 گیگ می رسد. اما انتخاب ظرفیت بالاتر نه تنها لزوما به معنای افزایش سرعت لپ تاپ شما نیست بلکه حتی خرج اضافه روی دستتان می گذارد. اما بیایید ببینیم در انتخاب رم به چه نکته های توجه باید کرد:

  • یه نگاه به نسخه ویندوز خود داشته باشید و ببینید 32 بیت هست یا 64 بیت. اگه نسخه 32 بیتی دارید حداکثر رم که توسط لپ تاپ پشتیبانی می شود 3 گیگ هست و شما چه رم 16 داشته باشید و چه رم 3 هیچ تفاوتی در عملکرد سیستم شما نخواهد داشت.
  • باز هم یه نگاه به نسخه ویندوز خود داشته باشید. اگر ویندوز 10 دارید حداقل رم شما باید 4 گیگ باشد.
  • حال بریم سراغ خود لپ تاپ و ببینیم لپ تاپ ما چه مقدار رم رو در این عمل پیوند رم قبول می کند. با نگاهی به سایت سازنده لپ تاپ به راحتی می توانید حداکثر رم قابل نصب بر روی سیستم خود را متوجه شوید.
  • حال باید ببینید شما چه استفاده ای از لپ تاپ خود می کنید. اگر برای امور روزمره از لپ تاپ استفاده میکنید رم 4 پیشنهاد ماست ولی در استفاده های حرفه ای تر مانند مدیا و رندرینگ پیشنهاد ما رم 8 به بالا می باشد.

رم ها فرکانس های مختلفی دارند که هر لپ تاپ با توجه به مادربوردی که دارد فرکانس خاصی رو ساپورت می کند. با مراجعه به مشخصات سیستم به راحتی فرکانس رم دستگاه خود را می توانید پیدا کنید. این مساله در مورد نوع رم هم صدق می کند. نوع رم با توجه به سال ساخت لپ تاپ شما می تواند DDR2 یا DDR3 یا DDR4 و حتی بالاتر باشد.

اما نکته آخر اینکه حتما سعی کنید تمام رم های نصب شده روی دستگاه تان از یک مدل و یک برند باشند تا به حداکثر کارایی دست پیدا کنید.

رم لپ تاپ

امیدوارم اطلاعات مورد نیاز خودتونو در مورد رم ها از این مقاله به دست آورده باشید. اگر هم سوال یا مشاوره ای در مورد رم لپ تاپ و کامپیوتر لازم داشتید همین الان به ما زنگ بزنید. منتظر شنیدن صدای شما هستیم.

sal 1400
سال هزار و چهارصد

تیم تخصصی 1400 فعالیت در زمینه ها گوناگون تبلیغاتی تبلیغات تخصصی انتخابات ایجاد موشن گرافیک ها تبلیغاتی مشاوره تخصصی انتخابات برند سازی شخصی

ساعت تماس با ما از ساعت 9:30 الی 18

آدرس دفتر هفت تیر
آدرس: تهران، میدان هفت تیر، خیابان موسوی، پلاک 70، واحد 3
خروج
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.

سبد خرید

خروج
سایدبار کلید اسکرول خودکار به بالا